Ptejte se

otázka: Je Končina počítačová hra?

odpověď: Ne, není. Končina je stolní RPG. Z počítačových her přejímá jen prvky, jež stolní hru zjednoduší a obohatí (například volněji pojaté Dovednosti, chystanou interaktivní mapu, aplikace pro tablety a další).

otázka: Je to podobné jako Dračí doupě?

odpověď: Stejně jako například Dračí Doupě je i Končina stolní RPG, má stanovená pravidla, družina hráčů potřebuje svého vypravěče a při hře rozhodují hody kostkou. Nicméně Končina se odehrává ve vlastním světě, velmi odlišném od Dračího doupěte. Totéž platí o pravidlech. Podstatný rozdíl oproti klasickým stolním RPG je ovšem interaktivita Končiny a využití moderních technologií, díky kterým může Končina neustále růst nejen prostřednictvím tematických článků.

otázka: Platí se za to?

odpověď: Končina je vydávaná v takzvaném modelu Free to Play. Ke hře stačí základní knihy (Končina - svět, Končina - pravidla a Končina - dovednosti) vydané a aktualizované zdarma, doplněné o volně přístupné články s radami pro začínající hráče a autentické novinové články mapující aktuální dění ve světě Končiny.

Další obsah, který zážitek z hraní Končiny silně prohloubí a obohatí o řadu užitečných informací i o pomocné aplikace, je zpoplatněn prostřednictvím takzvaných mikrotransakcí. Každý hráč si tedy může za nízké částky přikoupit jen ten obsah (články nabízející nové postavy, popisy a mapy měst nebo dungeonů, seznamy zajímavého vybavení, které využije vaše postava na svých cestách…), o který skutečně stojí, aniž by musel platit za texty nebo aplikace, jež ho nelákají.

otázka: Můžu to hrát sám?

odpověď: Bohužel ne, Končina je pro 2 až 8 hráčů. Pokud však nemáš nikoho, kdo by s tebou chtěl hrát, nebo jsi sám nikdy stolní RPG nehrál, potřebuješ poradit, případně chceš poznat jiné hráče, přidej se k nám do diskuze, ve které vyhlašujeme pravidelná otevřená hraní. Na nich nové hráče seznamujeme se světem i s pravidly.

otázka: Kdy a jak můžu hrát Končinu?

odpověď: Končinu lze hrát s jedním a více kamarády kdykoliv a kdekoliv, kde je jen trochu klidu. Stačí mít s sebou desetistěnnou kostku, pravidla v mobilu či vytištěná na papíře a může se hrát. Pokud by byl problém s pravidly, budeme pravidelně pořádat open gamingy, na kterých nováčkům ukážeme, jak se stolní RPG hraje a čím jsou svět a pravidla Končiny specifické.

Nenašel jsi zde odpověď na svou otázku? Zeptej se nás.

Děkujeme za odeslání otázky, pokusíme se co nejdříve odpovědět. Pro přidání další otázky klikni zde.